Co nowego w ELITECAD Architecture 14.1?

Z przyjemnością informujemy o ukazaniu się nowej aktualizacji dla oprogramowania ELITECAD Architecture. Aktualizacja 14.1 wprowadza wiele przydatnych funkcji i opcji, dzięki którym praca w programie będzie przebiegać jeszcze szybciej i sprawniej. Zapraszamy do zapoznania się z listą nowości. 

Automatyczne generowanie zwymiarowanych struktur

Od konturu 2D do zwymiarowanej struktury jednym kliknięciem – tworzenie zwymiarowanego modelu BIM jeszcze nigdy nie było tak łatwe i wydajne.

Nowe szablony i kopie projektów

Automatyczne generowanie projektów za pomocą szablonów projektów, kopii projektów i przykładowych projektów dostępnych na ekranie powitalnym.

Nowe możliwości interakcji, zwiększona wydajność renderu

Oprócz nowych możliwości interakcji, niezliczone ulepszenia wizualizacji prowadzą do znacznej poprawy jakości i wydajności.

Nowe możliwości generowania ścieżki kamery

Korzystając z nowego okna dialogowego do generowania ścieżki kamery, możesz utworzyć parametryczną ścieżkę do generowania wideo, przy użyciu wybranych ujęć.

Generowanie schodów o dowolnym kształcie

Generowanie i edycja konturów dowolnych schodów za pomocą punktów edycji wykonuje się teraz łatwiej niż kiedykolwiek.

Niezliczone poprawki usprawniające pracę w programie

Nowe uchwyty, nowe możliwości obracania, skalowania i odbicia oraz ulepszony podgląd graficzny sprawiają, że praca z ELITECAD staje się jeszcze przyjemniejsza.

Automatyczne generowanie zwymiarowanych struktur

Szybkie generowanie struktury na podstawie konturu jest jedną z głównych zalet ELITECAD. W wersji 14.1 ta funkcja została zoptymalizowana. Teraz możliwe jest skonfigurowanie zestawów parametrów dla ścian / stropów w oknie dialogowym „GENERUJ STRUKTURĘ”, które umożliwia wybór obiektów wielowarstwowych. Pozwala to na jeszcze szybsze generowanie struktur o złożonych ustawieniach.

Oprócz geometrii za pomocą funkcji „GENERUJ STRUKTURĘ” można teraz tworzyć także wymiarowanie o odpowiedniej konfiguracji i jest ono widoczne na wszystkich kondygnacjach.

Od konturu po zwymiarowaną strukturę jednym kliknięciem – tworzenie modelu BIM jeszcze nigdy nie było tak łatwe i wydajne.

Nowe szablony i kopie produktów

Nowy projekt
Optymalizacja funkcji „NOWY PROJEKT” prowadzi do nowego projektu i jest teraz znacznie łatwiejsza w użyciu. Zamiast otwierania nowego okna do wprowadzania nazwy, pola okna dialogowego projektu są opróżniane, a nowe dane można wprowadzić natychmiast. Wystarczy potwierdzić OK i już można zaczynać.

Kopie projektów
Nowa funkcja „KOPIUJ PROJEKT” w oknie dialogowym projektu tworzy duplikat wybranego projektu za pomocą jednego kliknięcia i automatycznie wykonuje wszystkie wymagane czynności. Dzięki temu proces tworzenia kopii stał się znacznie szybszy i wygodniejszy.

Szablony projektów
Szablony projektów są teraz dostępne na ekranie powitalnym i działają podobnie do nowej funkcji „KOPIUJ PROJEKT”. Przygotowane projekty, a także niestandardowe szablony można kopiować za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Nowe możliwości interakcji, zwiększona wydajność renderu

Integracja SteamVR do obsługi dodatkowych urządzeń VR

ELITECAD zawiera teraz natywną integrację SteamVR. SteamVR, zwany także OpenVR, jest niezależną od platformy biblioteką do obsługi niezliczonych urządzeń VR, takich jak Oculus Rift, HTC-Vive i Windows Mixed Reality. Co więcej, odblokowuje wiele nowych funkcji, w tym obsługę różnych kontrolerów VR.

Poprawiona jakość obrazu w trybie SHADER
Jakość obrazu w trybie VR została znacznie poprawiona. Nowe technologie i optymalizacje poprawiają jakość zarówno w przypadku standardowej grafiki, jak i urządzeń VR. Nowo zintegrowane Fast Approximate Anti-Aliasing  (FXAA) poprawia wygładzanie krawędzi oraz filtrowanie tekstur trilinear i redukuje ilość etapów mapowania mip. Ponadto poprawiono obraz miękkich cieni, techniki cieniowania ambient occlusion (SSAO) i przezroczystości adaptacyjnej, co ma ogromny wpływ na wyniki wizualne.

Dalsze rozszerzenia obejmują

 • Ulepszone przedstawienie menu w VR,
 • Wskaźniki interakcji,
 • Powiadomienia o statusie VR,
 • Światła VR,
 • Bezpośrednie wywoływanie funkcji VR.

Nowe możliwości generowania ścieżki kamery

Ścieżki kamery są podstawą do tworzenia filmów. Do tej pory tworzenie ścieżek kamery było możliwe tylko poprzez rejestrowanie ruchów w wirtualnych przejściach. Nowa wersja oferuje zupełnie nowe podejście do tego, definiując ścieżki kamery poprzez zapisane pozycje kamery. Ruch kamery między pozycjami jest interpolowany i czas między punktami lub całkowity czas trwania może być ustawiony przez użytkownika. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć możliwe jest intuicyjne tworzenie sekwencji z ujęć, które następnie zmieniają się w konfigurowalną ścieżkę kamery. Ten praktyczny i łatwy sposób definiowania jest podstawą płynnego wideo ze stałym ruchem kamery.

Generowanie schodów o dowolnym kształcie

Generowanie schodów o dowolnym kształcie jest teraz znacznie bardziej elastyczne niż wcześniej. Linia nachylenia, a także kontury boczne mogą być dowolnie konstruowane lub wybierane za pomocą istniejących konturów. Alternatywnie, możliwe jest również generowanie schodów tylko za pomocą linii biegu. Kontury boczne są tworzone automatycznie z konfigurowalną odległością.

Konwersja schodów krętych w schody dowolne
Za pomocą przełącznika na pasku właściwości, kręte klatki schodowe można przekształcić w schody dowolne. Pozwala to połączyć szybką generację schodów parametrycznych z szerokim stopniem swobody.

Edytowanie konturów schodów dowolnych
Do tej pory schody o dowolnym kształcie miały ograniczone możliwości pod kątem zmian. W nowej wersji linia podziałowa i kontury boczne można swobodnie konfigurować. Dzięki użyciu punktów edycji dla konturów, do dyspozycji są wszystkie narzędzia niezbędne do wydajnego wykonywania adaptacji.

Niezliczone poprawki usprawniające pracę w programie

 • Lepsze zarządzanie kondygnacjami,
 • Praca z oddzielonymi kondygnacjami,
 • Rozbudowana funkcja tworzenia łuku,
 • Rozbudowana funkcja tworzenia prostokąta,
 • Nowe uchwyty do manipulowania obiektami,
 • Usprawnione obracanie, odbijanie lustrzane i skalowanie,
 • Rozszerzona funkcja parametru kopiowania,
 • Wybór obiektów za pomocą parametrów.