Najczęściej zadawane pytania
Jak długo EliteCAD jest na polskim rynku?

Program EliteCAD jest rozwijany od 1993 roku natomiast na rynku polskim jest obecny od 2014 roku.

Kto jest twórcą tego programu?

Twórcą i producentem oprogramowania EliteCAD jest szwajcarska korporacja Messerli specjalizująca się w rozwiązaniach 3D.

Czy program wymaga aktualizacji co jakiś czas czy jest to indywidualna sprawa użytkownika?

Średni czas pomiędzy kolejnymi Aktualizacjami wynosi około 1,5 roku. Tak zwane łatki są bezpłatne i samoczynnie aktualizowane przez program przy połączeniu z Internetem. Aktualizacja jest dobrowolna i nieobowiązkowa.

Jak wygląda współpraca programu z innymi softami (AutoCAD, ArchiCAD)?

EliteCAD posiada pełen zakres kompatybilności z programami konkurencji poprzez import/export formatów DWG, DXF, 3ds, skp, IFCx2, IFCx3, PDF 3D, PDF i wiele innych standardowych formatów.

Jak wygląda sytuacja ze wsparciem technicznym programu?

Wsparcie techniczne świadczone jest zdalnie, oczywiście bezpłatnie i bezterminowo! Najczęściej wygląda to w ten sposób, że klienci zgłaszają nam problem, a my nagrywamy krótki filmik pokazujący rozwiązanie. Bardzo praktyczna forma która zyskała sympatię naszych użytkowników.

Czym różni się wersja AR od ARS?

Wersja AR jest pełną wersją programu gdzie możemy budować nieograniczoną liczbę obiektów o dowolnej liczbie kondygnacji. Wersja ARS jest wersją LIGHT przeznaczoną dla mniejszych biur projektowych. Jedyna istotna różnica to ograniczenie w budowaniu max 3 kondygnacji. Można wersję ARS rozszerzyć o moduł KONDYGNACYJNY kosztujący 1000 zł netto, który pozwala na dołożenie kolejnych 2 kondygnacji co w sumie daje nam obiekt o 5 piętrach.

Czy wersję ARS można zaktualizować co wersji AR

Tak w dowolnym momencie dopłacając jedynie różnice w cenie licencji.

Co znaczy że EliteCAD posiada tzw. licencje pływającą?

Licencja pływająca oznacza, że za pomocą klucza sprzętowego USB można przenosić licencje pomiędzy wieloma komputerami. Pracujemy tam gdzie wpięty jest klucz USB.

Czy EliteCAD współpracuje z zewnętrznymi silnikami renderującymi?

Tak, poprzez zapis do formatu 3d czy skp możemy stworzony model wczytać do wszystkich programów renderujących dostępnych na rynku.